دانشکده پزشکی - دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی فسا

tech 2

گروه زیست فن آوری

بیوتکنولوژی پزشکی به عنوان یکی از شاخه های علم گسترده ی بیوتکنولوژی، به بررسی بیماری ها و مشکلات بالینی و درمانی بیماران از جنبه ژنتیکی می پردازد و با استفاده از پتانسیل میکروارگانیسم ها اعم از قارچ ها، باکتری ها، ویروس ها و مخمر ها و با بکار گرفتن توان ژنتیکی و متابولیکی آن ها سعی در تولید داروهای نوترکیب ژنتیکی دارد. بیماری ها و نقایص ژنتیکی اکتسابی و مادرزادی از پایه ی ژنتیکی مورد بررسی قرار می گیرند و با استفاده از اهرم قدرتمند این علم، راه های درمان بیماری ها بررسی می شود.

بیوتکنولوژی پزشکی به عنوان یکی از علوم high tech  همواره مورد توجه مسئولان و نهاد های کشوری بوده و جزو علوم نوین و درحال رشد و توسعه به حساب می آید. سرمایه گذاری های عظیمی در جهت ایجاد مراکز تمیز (clean room) و شرکت های دانش بنیان در راستای تجاری سازی فراورده ها و محصولات و کاربردی سازی این دانش در کشور صورت گرفته است.

گروه بیوتکنولوژی پزشکی در پاییز سال 92 بصورت رسمی شروع به فعالیت کرد. این گروه بعد از جذب هیئت علمی متخصص و تجهیز آزمایشگاه های مرتبط با نیاز های رشته، در اسفند ماه سال 1393 موفق به دریافت مجوز های لازم جهت پذیرش دانشجو در مقطع فوق لیسانس شد.